13 responses

  1. flintstone
    17 april 2012

    mijn vader is 88 jaar en heeft al jaren zijn belastingsaangifte ingevuld met enkel een bedrag(je) van zijn overheidspensioen.

    Natuurlijk heeft hij nog wat spaargeld op rekeningen staan.
    Hij kan echter geen kranten meer lezen, tv met veel moeite.

    Hoe kan zo iemand nu zijn belastingaangifte gaan invullen volgens de nieuwe regeltjes ? Laat staan dat hij al zijn papieren al zou terugvinden. Of is het de bedoeling dat mensen weeral een beroep moeten doen op (minder betrouwbare) personen zodat die oudere bevolkingsgroep voor de zoveelste maal kan worden opgelicht ?

  2. optibear
    17 april 2012

    Mijn persoonlijk tip is: maak in april 2013 op tijd een afspraak voor het invullen van uw belastingsbrief bij uw lokaal controlepapier. Voordeel: het is gratis en je hebt minder kans op fouten. Immers, als zij het al niet weten en/of verkeerd doen?

  3. luc1961
    17 april 2012

    Natuurlijk moet je het pas invullen in uw aangifte in 2014 maar er is ook een hulplijn van de belastingen : 0257/25757.

  4. Robokat
    17 april 2012

    De verplichting is al van toepassing op alle inkomsten van 2012 (aanslagjaar 2013). Iedereen zou dus in principe al bezig moeten zijn met het aanleggen van zijn lijstje.

  5. Mouche
    18 april 2012

    Wat ik niet eerlijk vind is dat je wel al je inkomsten moet melden , maar niet de verliezen…die zouden eerlijkerwijze toch ook mogen afgetrokken worden!

  6. optibear
    18 april 2012

    @ Robokat:

    Op zichzelf ja, maar aangezien de wet weer op zijn Belgisch is, weet men pas ten vroegste in april 2013 wat men nu concreet nodig heeft voor zijn belastingsafgifte. En meestal weten ze het in de administratie niet vroeger dan dat het in de krant staat. Zegt veel over onze politici.

  7. evita
    18 april 2012

    Ik veronderstel dat de banken ons wel de nodige lijstjes zullen bezorgen, waarvoor we rijkelijk zullen kunnen betalen !
    Wat dacht je anders ?

  8. vak
    22 april 2012

    Op de meerwaarde gerealizeerd bij de verkoop van aandelenfondsen is er geen belasting.
    Moeten deze als roerende inkomsten in de belastingaangifte vermeld worden ?

  9. Robokat
    22 april 2012

    De aangifteplicht geldt niet voor inkomsten waar geen RV van toepassing is.

  10. flipke
    27 april 2012

    @Robokat:

    Er zijn twee Belgische vastgoedbevaks die vrijgesteld zijn van RV omdat ze voor meer dan 60% beleggen in residentiëel vastgoed in België. Zou er dan voor dividenden van die bevaks ook geen aangifteplicht zijn?

  11. Johan
    28 april 2012

    Voor deze bevaks moet er inderdaad geen aangifte gedaan worden.
    Op deze vastgoedbevaks zijn er namelijk geen roerende voorheffingen (RV) van toepassing.

    Er zijn trouwens 3 vastgoedbevaks waar je geen roerende voorheffing moet betalen : Home Invest Belgium, Aedifica en Serviceflats.

  12. Cisse RK
    1 mei 2012

    Di Rupotaks van 4% wordt geheven vanaf het bedrag netto geïndexeerde 20.020€ volgens de wet 28.12.2011 zie artikel 28. Het nettobedrag wordt verder bepaald door artikel 22§1.1°en 2° WIB92 m.a.w. verhoogd met roerende voor- heffing, m.a.w.wat de wet netto noemt(20.020€) is in onze spreektaal bruto!Wel een verschil dat 25% kan zijn!Mogelijk
    een groot verschil in onze portomonnee.

  13. gab
    16 oktober 2012

    Wat ik totaal oneerlijk vind is dat de regering de wetten wijzigt met TERUGWERKENDE KRACHT ! Er bestaat dus absoluut geen rechtszekerheid meer.Dit is bvb. zeker hier ( R.V. wijziging) het geval voor diegenen die KAPITALISATIEKASBONS hebben die bvb. reeds een aantal jaren lopen en die nu pas vervallen met alle gekapitaliseerde intresten over de verlopen jaren inbegrepen. Op al die intresten ( dus ook opgebouwd in het verleden) moet nu ineens meer betaald worden! DIT IS GEWOON SCHANDALIG!

Leave a Reply

 

 

 

Back to top
mobile desktop