About the author

Related Articles

Abonneer
Laat het weten als er
guest

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

10 Reacties
Nieuwste
Oudste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
vak
vak
8 jaren geleden

Aangifte van roerende inkomsten waarop reeds rv is toegepast kan toch ook interessant zijn als je een laag inkomen hebt (bijv alleen vervangingsinkomen) ?

Redactie
8 jaren geleden
Antwoord aan  vak

Ja, met de opmerking dat er bij vervangingsinkomens wel een angeltje in zit voor wie dan ook nog recht heeft op een verhoogde tegemoetkoming.

Redactie
8 jaren geleden

Niet te snel juichen: er zijn amper mensen die van deze mogelijkheid echt gebruik kunnen maken.
Ik raad iedereen aan om zeker eerst de simulatie te maken.

Redactie
8 jaren geleden

Twee maal dezelfde vraag hierboven, het antwoord is niet eenvoudig want afhankelijk van het huwelijksstelsel waar je onder valt, of je een gemeenschappelijke aanslag hebt, of de beleggingen tot het gemeenschappelijk goed behoren etc…

Ik durf daarom geen algemene uitspraak in die bijzonder ingewikkelde materie te doen.

Sowieso zou het beroepsinkomen van de ene echtgenoot al zodanig laag moeten zijn dat de andere echtgenoot via het huwelijksquotient daarop geen belastingen betaalt. Wie een gemeenschappelijke aangifte doet en indien de beleggingen gemeenschappelijk zijn, kan je dat altijd eens simuleren, en kijken wat het geeft. Laat het gerust hier eens weten.

forbin2
forbin2
8 jaren geleden

Hoe zit het precies bij de 1 verdiener waarbij de echtgenoot/echtgenote geen inkomen heeft.
Kan men op het huwelijksquotiënt deze RV terugvorderen?

Walter
Walter
8 jaren geleden

Kan je dit ook toepassen wanneer je echtgenote geen inkomen heeft?

Philippe
Philippe
9 jaren geleden

Ik heb me laten vertellen dat je ook voor minderjarige kinderen dit kan doen. Gewoon een aangifteformulier aanvragen op hun naam.

Redactie
9 jaren geleden
Antwoord aan  Philippe

Dat klopt niet, het wetboek van de inkomstenbelasting stelt duidelijk:
Inkomsten van kinderen worden bij de inkomsten van hun ouders gevoegd zolang de ouders het wettelijk genot daarvan hebben. En dat is zo zolang ze minderjarig zijn.

(WIB 92 art. 126 §4)

luc1961
9 jaren geleden

Ik heb een belastingstip gelezen dat men slechts een deel van de ontvangen intresten kan aangeven om de aangifte te optimaliseren. Een student met een beroepsinkomen van 3.900 en 5.000 euro bruto intresten kan dan beter 3.390 euro intresten aangeven.

Redactie
9 jaren geleden
Antwoord aan  luc1961

Dat is wat we hierboven proberen uit te leggen. Via een simulatie kan je best bepalen wat de “optimale” aangifte is, en kom je niet voor verrassingen te staan. Want tax-calc houdt rekening met alle mogelijke regels en geeft in principe een correcte berekening.

© 2012 - 2022 MijnKapitaal.be

10
0
Zou graag je gedachten willen weten, laat een reactie achter.x