In de Verenigde Staten vroegen vorige week 3.3 miljoen mensen een werkloosheidsuitkering aan, een onthutsend record. Tegelijk is manier waarop centrale banken zo snel hebben ingegrepen, nooit eerder voorgekomen en kunnen maatregelen als de 2000 miljard dollar van Trump ook in andere landen nodig zijn zegt DWS.
Zelfs de meest optimistische economen zijn inmiddels pessimistisch gestemd nu vorige week maar liefst 3.3 miljoen mensen een aanvraag voor een werkloosheidsuitkering indienden in de VS. Volgens DWS illustreert dit gegeven hoe dramatisch slecht de wereldeconomie ervoor staat; zelfs op het hoogtepunt van de financiële crisis oversteeg het aantal aanvragen nooit de 660.000.
“Waar overheden en centrale banken na de val van Lehman Brothers twaalf jaar geleden nog treuzelden met ingrijpen, is de snelheid van de besluitvorming momenteel ronduit indrukwekkend en de genomen maatregelen ongezien. Was het bedrag van 2000 miljard dollar voor kort nog de geschatte schade voor de wereldeconomie, nu omvat dat bedrag alleen al het aangekondigde Amerikaanse stimuleringspakket wat overeenkomt met 10% van het Amerikaanse BBP en wat voor andere ministers van Financiën weleens als leidraad zou kunnen dienen.
Het leidt geen twijfel dat door de snelheid waarmee deze steuninjecties door het wetgevende proces worden geloodst, dit zal leiden tot technische fouten in de uitvoering. Het is bijvoorbeeld nog onduidelijk hoe en wanneer de Amerikaanse regering het helikoptergeld aan de Amerikaanse huishoudens overmaakt en of dat enige soelaas biedt voor de armste Amerikanen. Toch lijkt het onvermijdelijk dat andere landen ook een steuninjectie gaan geven.”
MijnKapitaal.be is opgericht om onze kennis en ervaring rond financiële producten te delen met jullie. Onze focus is sparen en beleggen metname spaarrekeningen, obligaties, beleggingsfondsen, aandelen en thema beleggingen.
Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.
© 2012 - 2020 MijnKapitaal.be