woensdag 16 september 2026
  • Over ons
  • Nieuwsbrief
  • Contact
  • Disclaimer

MijnKapitaal.be

Sparen en Beleggen in Fondsen, ETF en Pensioensparen

  • Sparen
    • Spaarrekeningen
    • Obligaties
  • Koersen
  • Fiscaliteit
  • Inzichten & Strategy
    • ETF & Trackers
    • Fondsen
    • Pensioensparen
  • Leren Beleggen
    • Beginners
    • ETF’s en Fondsen
  • Portefeuilles
    • › MijnKapitaal Mixerfonds
    • › MijnKapitaal Flexerfonds
    • Screening
Notification Toon meer
Font ResizerAa

MijnKapitaal.be

Sparen en Beleggen in Fondsen, ETF en Pensioensparen

Font ResizerAa
Search
Follow US
Home » Bazooka van de Fed is nog niet leeggeschoten
Opinie

Bazooka van de Fed is nog niet leeggeschoten

Redactie
Redactie
Gepubliceerd: 17 maart 2020
Delen
3 min. leestijd
Obligaties
SHARE

De verspreiding van het coronavirus buiten China, de instorting van de olieprijs, en de onzekere marktcondities als gevolg daarvan, brengen de wereldeconomie op de rand van een recessie. Deze uitzonderlijke omstandigheden dwingen beleggers wereldwijd te leren denken in scenario’s. Dat zegt hoofd assetallocatie van UBS Asset Management Evan Brown.

Het stilleggen van de economie is een ding, maar hoe langer dit duurt, hoe groter de kans op een niet-lineaire verslechtering voor huishoudens en bedrijven, zegt Brown.

“De bredere impact op de markt heeft inmiddels geleid tot aanzienlijk liquiditeitsverlies in belangrijke delen van de obligatiemarkt. Aandelen- en obligatie- ETF’s bleken de afgelopen weken een liquide middel om risico’s af te bouwen daar waar beleggers in de onderliggende markten moeite hebben om dit te doen.”

Een ander punt van zorg is volgens Brown de perceptie dat centrale banken geen munitie meer hebben voor bijkomende steunmaatregelen.

Elke vrijdag een overzicht in uw mailbox

Bijna klaar. We sturen u nu een mail om uw adres te bevestigen.
Dat adres lijkt niet te kloppen. Probeert u het nog eens?

Eén mail per week. Uitschrijven kan met één klik. We geven uw adres niet door. Privacybeleid

“Nu in ontwikkelde economieën het monetaire beleid zijn ondergrens bijna heeft bereikt, zijn de overheden aan zet. Toch betekent dit niet dat centrale banken nu uitgerangeerd zijn. Zij moeten de brug slaan totdat overheidsmaatregelen in werking treden. Maar als sterk leiderschap achterwege blijft, kunnen de markten zich agressief blijven opstellen.”

De bazooka van de Amerikaanse centrale bank is volgens Brown nog niet volledig leeggeschoten. De bank kan met toestemming van het ministerie van Financiën extra steunmaatregelen nemen, zegt Brown.

“De Asset-Backed Lending Facility (TALF) is de krachtigste stap die de Fed nu kan nemen. Dit stimuleringsprogramma werd in het leven geroepen voor de bestrijding van de kredietcrisis. Het voorziet in het verstrekken van niet-terugvorderbare leningen aan entiteiten die consumentenleningen als onderpand hebben. Met een dergelijk financieringsprogramma kunnen bedrijfsschulden worden verhandeld als onderpand, zonder dat der sprake is van margevereisten, wat een aanzienlijke verlichting betekent voor de financiering van banken en andere eigenaren van noodlijdende beleggingen.”

Toch ziet Brown in de beurscrash van de laatste dagen nog een klein lichtpuntje aan de horizon omdat de risicopremie op veel aandelen toeneemt. “Dit biedt kansen voor sommige risicovolle beleggingen en daar kunnen langetermijnbeleggers hun voordeel mee doen. Beleggers moeten wel weten dat markttiming momenteel zo goed als onmogelijk is. Daarom doen ze er goed aan om nog wat ‘risicopoeder’ droog te houden om te kunnen profiteren van mogelijke verdere prijsdislocaties op de korte termijn waarmee ze langetermijnrendementen veilig kunnen stellen.”

Dit delen:

  • Delen op X (Opent in een nieuw venster) X
  • Share op Facebook (Opent in een nieuw venster) Facebook
  • Afdrukken (Opent in een nieuw venster) Print
  • E-mail een link naar een vriend (Opent in een nieuw venster) E-mail

MijnKapitaal.be geeft geen beleggingsadvies en bemiddelt niet in financiële producten. Elke belegger is zelf verantwoordelijk voor zijn keuzes.

Elke vrijdag een overzicht in uw mailbox

We zetten op een rij wat die week de moeite was: sparen, fondsen, obligaties en de fiscaliteit die erbij komt kijken. We delen kennis en ervaring, we verkopen niets.

Bijna klaar. We sturen u nu een mail om uw adres te bevestigen.
Dat adres lijkt niet te kloppen. Probeert u het nog eens?

Eén mail per week. Uitschrijven kan met één klik. We geven uw adres niet door. Privacybeleid

TAGGED:beurscrashbrownmarkttiming
Share This Article
Facebook Copy Link Print
ByRedactie
Follow:
MijnKapitaal.be is opgericht om onze kennis en ervaring rond financiële producten te delen met jullie. Onze focus is sparen en beleggen metname spaarrekeningen, obligaties, beleggingsfondsen, aandelen en thema beleggingen.
Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laat zien dat je geen machine bent: 1   +   7   =  

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Recente berichten

  • Sterke euro: slecht nieuws voor ETF’s en wereldfondsen?
  • ECB verhoogt rente naar 2,50%: wat betekent dit voor uw spaargeld, lening en beleggingen?
  • Gasalarm: Europa dreigt opnieuw de prijs te betalen
  • Atenor-obligaties in 2026: interessant rendement of te veel risico?
  • Waarom ETF’s en welke? – Hangmatbeleggen, wat is dat?

Partner Suggestions

BoekenBoeken

Interessante Links

  • Mixerfonds infofiche
  • Flexerfonds infofiche
  • Langetermijn prestaties
Wij zijn niet verantwoordelijk voor eventueel geleden schade door het gebruik van informatie op deze website van MijnKapitaal.be. MijnKapitaal.be geeft geen beleggingsadvies en bemiddelt niet in financiële producten. Elke belegger is zelf verantwoordelijk voor de handelingen die hij stelt.

You Might Also Like

BeleggingsstrategieOpinie

Good cop – bad cop!

25 augustus 2018
Opinie

Hoe kwetsbaar zijn groeimarkten voor handelsoorlogen ?

23 augustus 2018
Opinie

Regulitis

13 oktober 2018
Opinie

Trump first ?

13 augustus 2018

MijnKapitaal.be

Objectieve en onafhankelijke visie over sparen en Beleggen: spaarproducten, obligaties, fondsen, verzekeringsproducten metname tak21, tak23 en tak44, vastgoed en grondstoffen.
MijnKapitaal.be is een initiatief van ThinkEOS bv, Brusselsestraat 114, 1840 Londerzeel. BE0552.679.274 – MijnKapitaal.be
– Privacy Statement
– Disclaimer
– Contacteer ons

Zoeken op MijnKapitaal.be

© 2012 - 2026 MijnKapitaal.be - Part of the ThinkEOS BV Group - Nederokkerzeelstraat 47B - 1910 Kampenhout. All rights reserved.
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Wachtwoord

Wachtwoord vergeten?