Bijna dagelijks krijgen wij de vraag of het nu nog een goed moment is om te starten met de combinatie ons MijnKapitaal Mixerfonds.
Nogmaals de essentie:
Wij hebben het Mixerfonds samengesteld omdat het voor vele lezers nog een te grote stap was om zelf een selectie te gaan samenstellen. Velen gaven ook aan dat zij noch de kennis hadden, noch de tijd om dat tot een goed einde te brengen. Ook die kennis eerst verwerven, zagen velen niet zitten.
Daarom een selectie, met een erg lage volatiliteit, maar toch voldoende rendement, die zichzelf grotendeels aanpast zodat kennis geen punt is en er amper noodzaak zal zijn om in te grijpen noch tijd te investeren om de zaak te beheren. Wij willen er wel op wijzen dat je een beleggingshorizon nodig hebt van zo’n 5 jaar of meer. Wij vinden drie jaar net ietsjes te kort.
Dat betekent met andere woorden dat deze combinatie zonder problemen nu kan opgestart worden, dat je ze stapsgewijs kan opstarten en dat deze selectie binnen enkele maanden waarschijnlijk nog steeds kan gebruikt worden. Dienen er fondsen geschrapt te worden, on hold gezet, of kunnen wij er nieuwe bijvoegen, dan gaan we dat hier zeker publiceren.
Ons streefdoel is een gemiddeld rendement van om en bij de 5% op jaarbasis. Garanties zijn er in deze materie niet te krijgen: het kan dus (tijdelijk) minder of zelfs meer zijn. Is dit voor jou onvoldoende dan kan je deze selectie nog altijd gebruiken om er de kern, de ruggengraat van jouw portefeuille mee samen te stellen en deze uit te breiden met satellieten. Je kan er echter ook de knepen van het fondsenbeleggen mee leren en er later nog die satellieten aan toe voegen.
Dat momentum waar velen naar op zoek zijn:
Ik kan je meerdere studies aanhalen waarin bewezen wordt dat beleggen via het bepalen van momentums eigenlijk niet
werkt. Zeker niet als je gaat beleggen op periodes van minimaal 3 jaar en meer.
Van waar dan dat idee of de zoektocht naar het goede moment ?
Iedereen weet dat een marketing tot doel heeft de verkoop te stimuleren. Zij kunnen dus moeilijk met een boodschap komen dat het wel eens interessant zou kunnen zijn om fonds XYZ of CBA één dezer maanden aan te kopen. Zij stellen alzo dat het nu het moment is, want zij weten ook dat je anders die boodschap toch binnen enkele dagen vergeten bent.
Ik heb je echter al meerdere malen gewaarschuwd dat zo’n boodschap niet altijd klopt. Meestal worden fondsen in de etalage geplaatst als ze juist een fikse hausse hebben neergezet (en het moment eigenlijk al voorbij is). Heb je al dikwijls meegemaakt dat men een fonds aanprijst dat de laatste maanden niet echt presteerde ? Zou volgende boodschap enig effect sorteren: wij raden je dit fonds aan want het heeft vorig jaar een verlies gemaakt van 7,82% ? Over de laatste 3 jaren was het gemiddelde jaarlijkse rendement zo’n 0,62%…
Vergeet dus hét moment en ga op zoek naar kwaliteitsvolle fondsen: die 6% van het fondsenaanbod dat er wel in slaagt om op de lange termijn hun benchmark te verslaan. Mijn screenings kunnen je daar bij helpen. Maar kijk ook na of ze passen in jouw portefeuille en jouw beleggersprofiel.
Elke vrijdag een overzicht in uw mailbox
Eén mail per week. Uitschrijven kan met één klik. We geven uw adres niet door. Privacybeleid
Op zoek naar het moment:
Aan de hand van dit schema probeer ik je aan te tonen dat alleen heel veel geluk je kan helpen om het juiste fonds te selecteren. Daarom ook dat wij aanraden om minstens 7 van de 10 fondsen aan te schaffen. Alleen spreiding kan je helpen, of het zou moeten zijn dat jij de toekomst kent:
De fondsen met als code MK zijn onze geselecteerde fondsen. Het zou kunnen dat jouw fondsendistributeur alleen een variant (MK**) aanbiedt.
Te klein om duidelijk leesbaar te zijn? klik dan op de tekening…
[gap]
In dit schema heb ik in ’t geel aangeduid welk fonds in welk jaar de topper was. Zoals je merkt, wijzigt dat elk jaar. Geen enkel fonds slaagt erin om elk jaar, of zelfs niet tijdens een reeks jaren, de beste te zijn. Die varianten duiden zelfs aan dat, als een fonds in een bepaalde munt aan de top komt, dit als gevolg heeft dat ook alle varianten aan de top staan, integendeel zelfs.
In het overzicht heb ik ook alle zwakste prestaties van het jaar rood gekleurd.
Is het dan aangewezen om een fonds met vele rode vakjes, te gaan elimineren ?
Dat zou ik nu ook niet doen. Neem als voorbeeld maar het fonds Rouvier Patrimoine dat er duidelijk de meeste heeft: Als je echter wat aandachtiger gaat kijken naar de cijfers, dan zie je daar immers dat dat fonds zelfs in zijn slechtste jaar nog altijd een meerwaarde liet optekenen van +1,89 %. Jouw bescherming…
Van Carmignac Patrimoine komt men overal vertellen dat het zelfs in het rampjaar 2008 geen verlies opleverde: +0,01%. Ook gezien dat datzelfde Rouvier in 2008 zelfs +0,66% behaalde. Dat hadden ze je nog niet verteld ?
Al die elementen maken onze combinatie MijnKapitaal Mixerfonds vrij uniek. We zouden graag meer van zulke fondsen aan je kunnen voorstellen.
Velen zijn echter geroepen, maar weinigen uitverkoren, is ergens een gezegde.
MijnKapitaal.be geeft geen beleggingsadvies en bemiddelt niet in financiële producten. Elke belegger is zelf verantwoordelijk voor zijn keuzes.
Elke vrijdag een overzicht in uw mailbox
We zetten op een rij wat die week de moeite was: sparen, fondsen, obligaties en de fiscaliteit die erbij komt kijken. We delen kennis en ervaring, we verkopen niets.
Eén mail per week. Uitschrijven kan met één klik. We geven uw adres niet door. Privacybeleid



Hallo Al fonds,
Ik vind voor de ogenblik geen évaluatie meer van de MK Mixerfonds ?
Waar kan ik de tabelle met de evolutie vinden ?
Dank u
Op het moment dat jij die zocht, stonden ze klaar voor publicatie deze morgen met de nieuwe tabellen en grafieken.
Als je nu gaat kijken , dan heb je alles in het artikel van vandaag.
Zo word je op je wenken bediend…
Spijtig nu wil ik juist beginnen op Me direct bank en blijkt dat ze maar de helft van de fondsen van het mixer fonds hebben :)
Ik kon alle fondsen via Medirect krijgen. Hiervoor heb ik wel eens contact opgenomen met de helpdesk en zij hebben alle fondsen mooi aan mijn watchlist toegevoegd. Prima service vond ik. Nu heb ik al 6 mixerfondsen gekocht waarvan de limiet wat lager was, 4 hadden een hogere limiet. Als ik die 4 wil aankopen moet ik de andere 6 in evenredigheid bijkopen zodat die 4 procentueel maar evenveel doorwegen als de 6 die ik al heb. Ik heb hier wel gelezen dat het M&G fonds wel een probleem zou kunnen opleveren. https://www.mijnkapitaal.be/portefeuilles/mixerfonds/evolutie-mijnkapitaal-mixerfonds/
Ik denk dat de meesten al overtuigd zijn van het belang van een goede selectie en spreiding zoals toegepast in het Mixerfonds. Er is geld op de spaarboekjes wat niet opbrengt maar men weet niet goed of het nu de moment is om in te stappen. Europa zit immers in een dipje, men hoort over een bubbel die ontstaat doordat er massaal geld in de economie gepompt wordt, is er een correctie op til ???
Ik denk dat daar de vraag van komt is het nu het moment om in te stappen of net een mogelijke correctie af te wachten.
Dat juiste moment kent niemand.
De perfecte manier om daar een oplossing voor te vinden: stapsgewijs instappen (langs de trapjes ’t zwembad in).
Eens temeer weer goede info. Net gelezen in de Tijd beurstaks op kapitalisatiefondsen weer aan opwaartse herziening toe .
Duidelijk een perfekte strategie…die werkt….