Beleggers in China kunnen profiteren van implementatie 5G-technologie in Chinese megasteden Chinese megasteden lopen voorop in de overgang van 4G naar het 5G-mobiele netwerk. Voor beleggers in bedrijven die in de Chinese megasteden zijn gevestigd, kan dit aantrekkelijke kansen bieden. Met name digitale infrastructuurbedrijven en datacenters in deze steden kunnen profiteren van de groei in nieuwe, extreem snelle, mobiele diensten en de implementatie van het Internet of Things, schrijven Hugo Machin ( foto links) en Ben Forster (foto rechts), vastgoedspecialisten bij Schroders.
De uitrol van 5G, dat een snelle transmissie van grote hoeveelheden data over korte afstanden mogelijk maakt, zal waarschijnlijk aanzienlijke investeringen vergen in een dicht netwerk van mini-zendmasten, die een bereik hebben van tientallen tot enkele honderden meters. Dit is belangrijk om twee redenen. Ten eerste functioneren deze mini-zendmasten over korte afstanden, waardoor ze het meest praktisch zijn in dichtbevolkte steden. Volgens Machin en Forster draagt dit ertoe bij dat een data-intensieve kenniseconomie alleen in bepaalde steden zal gedijen en zo de economische groei en kracht van die steden verder zal stimuleren. Ten tweede zal 5G nieuwe technologieën zoals het Internet of Things, dat het mogelijk maakt alledaagse apparatuur via het internet met elkaar te laten communiceren, voor het eerst praktisch mogelijk maken. De hoeveelheid data die hiermee word geproduceerd zal enorm zijn.
De consumptie via mobiele apparaten is hoger in China dan waar ook ter wereld. Daar is een reden voor. Historisch gezien werden alle vormen van handel geëxploiteerd en gecontroleerd door de staat. Door een gebrek aan klantgerichtheid van retailers en banken was de markt ontvankelijk voor alternatieven. De introductie van deze alternatieven viel samen met de opkomst en de adoptie van het internet. Dit betekende dat bedrijven zoals Alibaba fungeerden als een online winkelcentrum voor detailhandelaren, alsook in mobiele betaalfaciliteiten voorzagen. Consumenten vertrouwden deze opkomende bedrijven meer dan de staatsdetaillisten en -banken, en zodoende kon m-commerce sneller in China dan in het Westen geadopteerd worden.
Hierdoor zijn Chinese consumenten gewend om online te shoppen en te betalen. Nieuwe mobiele toepassingen waarmee ze andere delen van hun leven kunnen vormgeven, zullen volgens Machin en Forster even snel worden geadopteerd. Eenmaal geïmplementeerd, zal 5G dienen als een fundamentele technologie die het mogelijk maakt veel nieuwe toepassingen te ontwikkelen en toe te passen, zoals auto’s zonder bestuurder of slimme stadsinfrastructuur.
Megasteden als Beijing, Shanghai, Tianjin en Shenzhen behoren tot de economisch meest bruisende steden ter wereld, volgens de Global Cities Index van Schroders. Ze beschikken over een unieke dichtheid van consumenten, digitale infrastructuur en tech-talent van instellingen zoals de Tsinghua Universiteit. Gekoppeld aan een langetermijnvisie van de overheid om wereldleider te zijn op het gebied van mobiele technologie denken Machin en Forster dat deze steden de perfecte incubatoren zijn voor nieuwe technologieën zoals 5G. Deze ontwikkeling zal de kloof tussen de op het gebied van technologie vooroplopende steden en de rest vergroten. Voor beleggers in bedrijven die zullen profiteren van 5G of 5G faciliteren in Global Cities kan de toekomst zeer rooskleurig zijn.
Ik ben meer dan 30 jaar werkzaam geweest in de financiële sector. Toen ik in 1991 mee aan de wieg stond van de Tak 23 had de fondsenvirus me al snel te pakken. John Bogle stelt dat 94% van de fondsen op de lange termijn hun benchmark op de lange termijn niet konden verslaan. Voor mij was dat een uitdaging om op zoek te gaan naar die andere 6%.
Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.
© 2012 - 2020 MijnKapitaal.be